top of page

Chci být fitness trenér, je to přeci jednoduché! Omyl!

Snad každý kdo kdy vstoupil do posilovny a ta se stala ihned jeho vášní, tak začal myslet na to, že by mohl dělat fitness trenéra. Práce kdy člověk dělá co ho baví, kouká denně na spoustu hezkých holek (nebo chlapů) a ještě za to dostane zaplaceno - zní to krásně, že ano? Nebo druhá vize, kdy si člověk myslí, že ihned vydělá na svém koníčku spoustu peněz.

Nikdy nedělejte trénování prvoplánovaně pro peníze. Dělejte tu práci, protože vás baví a peníze přijdou sami.

Pokud už se teda rozhodnete, že chcete být trenérem a koukáte na ostatní trenéry ve fitku s tím, že to to taky můžete dělat, a že to budete rozhodně dělat lépe, tak se možná nachvilku pozastavte a ustupte od své arogance. Lehké to určitě nebude.Pro práci trenéra musíte mít určitě už něco odcvičeno - jelikož jestli si myslíte, že po roce cvičení znáte vše a umíte vše perfektně techniky, tak se nejspíš pletete. Dneska je doba, kdy každý jakmile si otřel mléko z brady, tak je hned odborník na všechno a ihned o tom musí dávat vědět všem na instagramu, youtube a dalších sociálních sítích. A bohužel v trenérské činnosti tomu není jinak. Jdeš do fitka a vidíš spoustu trenérů co by sami potřebovali trenéra a pak najednou vidíš, že tenhle člověk má dokonce youtube a snaží se ovlivnit větší masu lidí. Ehm ne takhle vážně ne. Pokud chcete dělat tuto práci, tak si musíte taky nějakou chvilku počkat, jelikož jinak můžete taky pěkně dokurvit nejednoho člověka.

Pokud si myslíte, že nepotřebujete upravovat svojí techniku, tak se musíte stát lepším trenérem nebo dávat více pozor. Nikdo není dokonalý!

Další na řadu přichází trenérský kurz ( kurz teda kvalitního trenéra nedělá, ale potřebuje papír). Když už si vyberete kurz, tak se připravte na to, že to není procházka růžovou zahradou, protože vás čeká učení... hodně učení. Navíc i přes toto učení se naučíte pouze zlomek toho, co by vlastně člověk už měl dávno vědět, když už se pro kurz rozhodl.

CO VLASTNĚ OBNÁŠÍ TRENÉRSKÁ ČINNOST?


  • Prodej

Když už se podaří úspěšně složit trenérské kurzy, tak si člověk musí uvědomit, že trenérství je práce, při které prodáváte a prodáváte prakticky pořád. Pokud tedy není úplně vaší přirozeností prodej, tak to nebude úplně práce pro vás.

  • Psychologie

Dalším stěžejním bodem práce fitness trenéra je, to že musíte být i dobrým psychologem a umět pracovat s lidmy.

  • Zábava

Nakonec si musíte uvědomit, že ne každý miluje trénování tolik jako my a tudíž, ne každý klient musí cvičit to co chcete zrovna vy, ale to co je baví. Jako trenér prodáváte prakticky zábavu.

  • Řešení problémů

Nejdůležitější bod nakonec, jste člověk na kterého se někdo obrátil s tím, že má nějaký problém a vy ho máte vyřešit. Není to jenom o hubnutí a zlepšení tělesné kompozice - i když to je velká část klientů. Ale může to být i zdravotní problém, problém s pohybovým aparátem a podobné věci a v tuto chvíli se ukazuje to, jestli jste na tuto práci připraveni. Proto je důležité mít zkušenosti a ty bohužel za rok ani za tři ještě nemáte. Pokud chcete být fakt trenér co zvládá řešit problémy, tak minimálně pět let by jste měli strávit učením a pak možná přemýšlet nad tím, že začnete trénovat kámoše - je to jako každá jiná práce např. automechanik taky nepůjde hned první rok na škole, opravovat auta co nezvládne skoro ani profík nebo nebude opravovat 20 aut denně, ale zvládne jenom jedno. Jako příklady by byli snad všechny profese, vždy se člověk nejdřív učí a až potom předává své zkušenosti.


Takže pokud jste nikdy nevkročily do posilovny a myslíte si, že fitness svět je sakra dobrej byznys a vy v něm můžete taky být, tak se dost pletete. Je možné, že vám to i bude fungovat, ale i v dnešní době, pořád funguje reklama na doporučení a pokud umíte jen to co vás naučil kurz, tak si toho brzy lidé všimnou.

442 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page