top of page

Dodržujete pitný režim?


Znáte to, dáte si ráno kávu ☕ V poledne čaj 🍵, odpoledne další kávu ☕ a říkáte si, že dnes máte pitný režim splněný, ale tu sklenku vody jste si nechali na pracovním stole už od snídaně 🤔⁣⁣ ⁣⁣ Takhle to bohužel nepůjde a obzvláště v horkých dnech je důležité pitný režim dodržovat. ⁣⁣ ⁣⁣ Pokud jste navíc aktivní člověk (fitko, běh, jízda na kole, náročná práce...), tak je to pro vás dvakrát tak důležité, jelikož se přes den hodně potíte, a navíc vyplavujete s těla hodně minerálů. ⁣⁣ ⁣⁣ A jak to teda vyřešit? Nejdříve zlepšit pitný režim a dostat se na 3 - 5 litrů vody za den (☕ se moc nepočítá, jelikož odvodňuje). Pak můžete před fyzickou aktivitou přidat do té vody i lžičku soli, která obsahuje všechny minerály např. Himálajskou 🧂⁣⁣


Aneb další z našich instagramových tipů a tady si to jdem rozebrat do podrobnat 💪


Naše těla jsou tvořeny cca od 50 - 65% z vody, záleží zde na stáří a bereme-li v potaz dospělé jedince. Takže už z této informace se dá jednoduše vyčíst, že pro nás bude voda celkem zásadní a když jsme na fitness stránce, tak se podíváme i na to jaké přínosy má voda pro výkon.gif

Voda pomáhá zvyšovat fyzický výkon

Pokud nebudeme dostatečně hydratovaní, tak náš výkon bude velice omezen (bude stát za prd).

Obzvláště pokud trénujeme velmi intenzivně nebo za vysokého tepla.

Během takového tréninku odplavíte z těla 5 - 10% vody zkrz pot a dehydratace při tom může nastat už při odplavení 2%. Toto snížení vody v těle může vést ke špatné termoregulaci, ztrátě motivace a k pocitu, že je cvik mnohem těžší než opravdu je.


Proto je vhodné před i při cvičení pravidelně doplňovat tekutiny.


Správná hydratace má vysoký dopad na energii a funkce mozku


gif

Náš mozek je silně ovlivňován úrovní hydratace.

Už jen při 3% dehydrataci (z tělesné váhy) může dojít k narušení mnoha funkcí mozku.


Většina studií ukazuje, že už 1,5% dehydratace vede k narušení paměti, ke zvýšení pocitů úzkosti, ke zvýšenému vyčerpání a ke změnám nálady.


Díky správné hydrataci můžete předejít bolestem hlavy


gif

Pokud málo pijete, můžete mít větší náklonnost k migrénám a bolestem hlavy. Díky správné hydrataci můžete předejít některým z těchto bolestí.


Dostatečné pití může pomoci lidem se zácpou


gif

Zácpa je relativně častý problém a zvýšený příjem tekutin je jedna z možností jak zácpu léčit.

Pokud máte tento problém, tak je nejlepší pít dostatek čisté vody a k tomu zvýšit příjem vlákniny, která na sebe dokáže vodu navázat.


Pití více vody vám může pomoci s hubnutím


gif

Jelikož jsme na fitness stránce, tak jsme tento bod nemohli vynechat a voda je pro hubnutí vskutku důležitá.


Voda vám pomůže cítit se více sytě, takže pokud máte i přes dostatek jídla hlad, tak zkuste přidat na vodě.


Už dva litry vody vám přidají na cca 100kcal spálených za den.

Pokud chcete toto číslo ještě navýšit, tak pijte vodu chladnější, tělo bude muset vydávat ještě trochu energie na zahřátí organismu.


Pokud budete málo pít, tak váš organismus se bude naopak vodu ve vašem systému udržet a tak vaše váha klesat nebude, protože budete zadržovat vodu. Kdežto když doplňujete správné množství, tak má voda možnost kolovat a tak se nemusí držet v organismu.


Tak co jak jste na to s pitím?

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page