top of page

Jak si vybrat fitness trenéra (5 tipů)

Aktualizováno: 9. 3. 2022

Výběr fitness trenéra může být docela zapeklitá otázka a určitě to není něco co by měl člověk nějak uspíšit. Trenér totiž může pomoci v cestě za vašimi sny a vysněnou postavou nebo silovými výkony, ale i naopak vám tuto cestu může zatraceně prodloužit a ještě vás docela solidně obrat o peníze.

V dnešní době je prakticky fitness trenér na každém rohu a kurzy chrlí jednoho za druhým. Takže konkurence je veliká, ale proto je potřeba pořádně a dobře vybrat.


Fitness trenér totiž rozhodně není jen člověk co vám bude počítat opakování a sedře z vás kůži na každém tréninku. Měl by být tak trochu fyzio, nutriční terapeut, kamarád a psycholog.
1. Jeho služby musí odpovídat vašim požadavkům


Asi nejočividnější bod při výběru trenéra. Protože pokud si vyberete například člověka co se zaměřuje na vzpírání a vy chcete jen zhubnout, tak to asi nebude to pravé ořechové.

Prostě si dejte čas, zapněte PC a chvilku hledejte na internetu, čtěte recenze a klidně se ptejte i po známých jestli nemají nějaké zkušenosti. Dle získaných informací si můžete tak udělat obrázek, který trenér je pro vás ten pravý.


2. Jeho osobnost musí být v souladu s tou vaší


Pokud si nerozumíte s vaším trenérem, tak tréninky budou katastrofa. S tímto člověkem budete trávit hodinu až hodinu a půl klidně i několikrát do týdne. Proto rozhodně nechcete aby vám tento člověk neměl co říct nebo vy byste si s ním neměli co říct.

Protože jinak se z vašeho tréninku stane jen nudné počítání nebo říkání, že se jde na další cvik.

To už můžete chodit na trénink bez něj ( tedy pokud už umíte techniku ). Protože váš ideální trenér se stane prakticky vaším kamarádem.
3. Fitko kde pracuje se vám musí líbit


Ano i toto může být jeden z klíčových faktorů při výběru trenéra.

Říkáte si, dyť je to vlastně jedno. No pro dost lidí to ve skutečnosti tak jedno není.

Pokud máte rádi společnost a rušnější prostředí, tak veřejné fitness pro vás bude to pravé ořechové. Rozhodně se tu budete i více socializovat a máte tak vícero možností se seznámit s více lidmi.

Na druhou stranu je hodně lidí, kteří se právě takových prostorů bojí a od toho jsou tu soukromé fitness ( jako je například to naše ). Zde si můžete zaplatit za totální klid na trénink a platíte si tak jen toho trenéra, kterého nic nebude při práci rušit a nikdo vám tak nebude ničit trénink.


4. Měl by vám odpovědět prakticky na vše na co se zeptáte


Jakožto fitness trenér by se měl prakticky každý den vzdělávat a hledat nové informace, jelikož v tomto odvětví se každý den najde něco nového a studií jsou mraky. A je jeho prací to vyzkoušet aby mohl klientům poskytnou odpovědi na jejich otázky a oni to tak nemuseli zjišťovat sami. To by pak prakticky trenéra nepotřebovali.

Jeho technika by měla být alespoň obstojná a měl by vás učit jak správně cvičit a vy se ptát na každou maličkost.
5. Měl by mít kurz ( certifikát )


Hned na začátek kurz nedělá dobrého trenéra! Ale bez kurzu by ani neměl provozovat tuto činnost. Takže rozhodně by měl mít kurz.

Jen pozor na ty, kteří si udělají kurz s vidinou velkých peněz, ale prakticky nikdy necvičili a o cvičení se vlastně ani moc nezajímají - ano i tací trenéři se najdou a není jich zrovna málo. Protože přiznejme si být trenérem může být v dnešní době docela lukrativní job.

Nemusí mít milion certifikací aby dokázal svoje kvality, to zase taky neříkám, ale určitě by se měl něčím prokázat.

Zkušenosti by měl nasbírat přes roky a roky co tu činnost provádí, tyto zkušenosti stejnak žádný kurz ani certifikace nenahradí.


Pokud vás někdo z nás zaujal tak není problém se domluvit na konzultaci zdarma a pokud vám daný člověk nesedne, tak se nic neděje, máme u nás Trenérů na výběr víc a i když vás nezaujme nikdo, tak se taky nic neděje.

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page