top of page

Kolik % tuku je vlastně ještě zdravých?

V dnešní době sociálních sítí, kdy každý každý fitness influencer sdílí svoji top formu po celý rok, je těžké přijít na to, že takto vypadat je pro 95% lidí nereálné. Vlastně ani osoby na těch fotkách nevypadají jako na fotkách po celý rok. Jenže to už vám nikdo neřekne a směle bude dál prodávat své plány na sixpack za měsíc nebo podobný bullshit.


Chápu jste třeba na začátku a jdete do toho po hlavě s tím, že chcete vypadat jako určitá osoba. Ale v tuhle chvíli musíte brát v potaz více faktorů a to -


VAŠE GENETIKA - ta zde hraje obrovskou roli. ale těžko se hodnotí, když teprve začínáte. Jelikož v tuto dobu prakticky ani nemůžete mít šajna jak jste na tom a jak budete na konci dalšího roku vypadat.


ČASOVÉ MOŽNOSTI - pokud nechcete věnovat novému koníčku více hodin do týdne, tak to asi taky nebude uplně to pravé ořechové.
Ale to byla vlastně jen krátká odbočka od tématu.


Takže se vrátíme k tomu, že už teď vidíte svojí představu jak chcete vypadat. Ale je to osoba co má 5% tuku = rozhodně není zdravé. Naštěstí v dnešní době už i závodnící přiznávají, že závodní formu neudržují déle než v sezóně. Bohužel to i tak spoustu lidí přehlídne a chce mít za každou cenu formu na prkna po celý rok.


Pokud si pořád myslíte, že takto budete vypadat, tak nebudete. A pokud se přiblížíte jen z 50%, tak to bude asi úplně nejoptimálnější možná verze.


Snažte se nenechat strhnout lidma na instagramu a facebooku. Většina těchto postav není reálná pro většinu lidí. Takže pokud se budete pohybovat kolem 15% pro muže a 25% tělesného tuku pro ženu, tak máte vyhráno. Nejenže při tomhle množství tuku v těle budete mít "formu", ale hlavně nebude trpět vaše zdraví a vaše výkonnost.


U žen jsou většinou dopady na zdraví mnohem více katastrofické. Většina žen na malém procentu tuku přichází o menstruaci, má nabourané hormony = nic je nebaví, častější změny nálad, prakticky bez energie.

U chlapů to většinou není tak hrozné, ale občas se najednou i kluci, kteří díky častým dietám potřebují už ve dvaceti letech testosteronovou léčbu, jelikož jejich tělo se nedokáže dostat do normálních hladin. Díky tomu pak muži mívají deprese, malou výkonnost, žádný sex drive a někdy dokonce ani nic dole neproběhne (což je pro muže dosti depresivní záležitost).


Takže radši neblbněte a nesnažte se vypadat jak lidi na instagramu.

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page