top of page

Osobní vs. online trénování

Když jsem začínal trénovat, tak jsem si taky říkal, jak online je kravina, že to nemůže být nějak účinné... o pár let máme v nabídce online trénování a myslím si, že to může být cesta pro spoutu lidí.Tak si probereme jaké má výhody osobní trénink a jaké nevýhody a to samé i onlinu.OSOBNÍ TRÉNOVÁNÍ

Prakticky nejde nahradit nikdy. Vždy se na osobkách dá najít něco špatně u klienta, kdežto na videu se maličkosti mohou schovat.

Účelem osobních tréninků by mělo být prakticky naučit klienta cvičit samostatně. Osobní trenér není člověk, který by měl svého klienta mít jako studánku na zlato po celý jeho život. Ale někdo kdo prvních pár měsíců opravuje, další pár už jen párkrát upozorní a nakonec se klient opravuje prakticky sám. Pokud se dotáhne spolupráce do takového bodu, tak se může přejít na online a jen pouhý programing, s tím že zde už bude vše fungovat naprosto perfektně.

ALE! Je zde jedno velké ale, osobní tréninky jsou finančně a časově náročné. Což musí klient bohužel přijmout a né každý to chce obětovat. To samé platí v tu chvíli i pro trenéra- osobní tréninky zaberou prostě nějaký čas, proto musí být i nějak zaplacené.

Shrnutí osobních tréninků -

Pro začátečníka se tato investice určitě vyplatí, jelikož ušetří roky studování a pokusů a omylů, jelikož trenér už to prakticky udělal za něj. Ale pokud je člověk pokročilý, tak by měl zvážit druhou variantu, kterou si teď představíme.


ONLINE TRÉNOVÁNÍ

Zde si dáme jako první negativa. Není to pro začátečníky!

Není nic horšího než, když k vám přijde klient, že má trénink od známého českého online trenéra, který ho nechal zkusit maximálky aby mu mohl udělat plán na "Míru". Ale co když to není Míra, ale Tomáš to už tak na míru sedět nebude, co? Protože pak ten klient přijde, že si naložil 60kg na dřep a skoro se u toho zlomil. To prosim vás ne! Jelikož pak na osobních tréninkách jsme zjistili, že klučina má operované kotníky a musí se tak řešit mobilita a ne maximálka, navíc plán byl až moc podobný dalším deseti co jsem viděl.

Takže jako další negativum vidím to, že si musí umět vybrat, ale nestačí jen to, že je ten člověk známý na youtube nebo instagramu, ale jestli to je i osobní trenér nebo jak dlouho to dělá. A platí zde skoro zlaté pravidlo, že čím měně známý trenér tím lépe. Říkáte si proč? Protože takový trenér nemá plné kapacity a stíhá opravdu dělat všechny plánu na daného člověka.

A máme tu další ALE!

Online poskytuje svobodu a to prakticky jak trenérovy, tak klientovy. Klient nemusí řešit jestli jeho trenér zrovna ve středu v 10:00 nemá čas, ale prostě si na ten trénink zajde a pošle report, kde ho trenér většinou zjebe a opraví mu chyby :D. Za další klient nemusí platit za počet tréninků, takže finančně ho to vyjde na polovinu nebo i měně než za osobní trénování. Pro trenéra je online obrovská úspora času a může tak pojmout mnohem více klientely, které může pomoci. Zároveň to může dělat i když má dovolenou nebo nějaké cestování, což to se u osobních tréninků stát nemůže, tam prostě trenér není přítomen.

Shrnutí online trénování -

Určitě je to cesta jak pomoci více lidem, ale musí to býti děláno s rozumem a né jako na běžícím páse, zároveň je to i cesta pro lidi, jak být více aktivní a neutratit při tom celou výplatu.


Pokud jste si vybrali nás tak můžete skočit do sekce SLUŽBY a tam si můžete vybrat to své.
15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page