top of page

Proč se lidé bojí (nechtějí) chodit do fitness

Dnešním článku si řekneme, proč se nováčci nebo i dlouholetý návštěvníci posiloven nakonec daným posilovnám vyhnou a buď to přijdou do jiné, nebo přestanu úplně cvičit.


1. Drama ve fitku


Prvním takovým bodem bude drama snad v každé komunitě, kde se lidé setkávají, se občas najde nějaké drama, ale v fitness to bývá poměrně časté.

Takže pokud vlastně přijdete do fitka a každá konverzace mezi ostatními návštěvníky fitka jsou jen drby a drby a drby, tak byste měli vzít nohy na ramena.

Protože většina těchto lidí je prakticky závislá na tom pomlouvat ostatní lidi a vytváří se tam tak docela toxické prostředí, které nemusí sedět úplně každému. V ideálním případě se takovým dramatům vyhýbejte obloukem, protože jakmile jednou se stanete jejich součástí, tak se z nich prakticky už nikdy nedostanete. Nakonec vám nezbyde než se odklidit stranou nebo úplně do nového fitka, jelikož vás začne pomlouvat snad každý.

Vyhnout se tomu dá, když přijdete do menších nebo soukromých posiloven, kde se vytváří komunita lidí, kteří smýšlejí podobně a jsou na podobné vlně.

2. Obezita


Obezita je asi nejčastějším faktorem, proč lidi nechtějí chodit do fitka. Zaprvé si myslí, že tam všichni budou sledovat a zadruhé si myslí, že nezvládnu cvičit tak jako ostatní. Realita je však taková, že ve fitness světě, nebo dokonce v každé posilovně si většina lidí bude hledět sama sebe, jelikož jsou tam egoistického důvodu, a to je ten, že chtějí zlepšit sami sebe.

Koneckonců většina návštěvníků posilovny tam bude na podobné úrovni jako vy, jelikož budou mít podobný problém jako vy.

Vlastně jenom malé procento bude těch namakaných borců, kteří už mají něco za sebou a ty většinou vsi fakt všímej jenom sami sebe nebo jsou to osobní trenéři, kteří vám můžou nakonec pomoc k vysněné postavě. Pokud si i tak myslíte, že fitness nebo veřejné fitness není pro vás, tak je to volba jít do soukromého fitness, kde budete jenom vy a trenér něco, jako je naše fitko Pod činkou

Zde si zakládáme jenom na komunitě lidí, kteří se chtějí někam posouvat a kteří se navzájem mají rádi navíc, pokud chcete absolutní soukromí, tak ho dokážeme zařídit a je tam s váma ve fitku jen a jen trenér a vy.


3. Slabost, Špatná technika


Dost velké procento lidí nevstoupí do posilovny, protože si myslí, že všichni tam budou zvedat neskutečně velký váhy a že se vlastně bude stydět za to, že oni zvedají tak málo.

Za další v tomto bodě bude asi to, že bude mít pocit, že na něj všichni koukají kvůli tomu, že jeho technika není tak perfektní jako všech ostatních. Ale i v tomto případě zde platí podobné pravidlo jako v tom předešlém - většina lidí si tam hledí samo sebe.

Dost lidí má nasazený sluchátka a chce prostě odjet svůj trénink a nic jiného je nezajímá.

Takže za to, jestli vy máte špatnou techniku určitě nebudete zesměšňováni ostatními členy fitka.

Ale pokud vám to zase extra vadí, můžete si zaplatit trenéra, který vás těmito pohyby provede a naučí vás je během měsíce dvou a potom můžete cvičit zase sami bez toho, aniž by jste se báli, že se vám budou ostatní lidi smát, že cvičíte daný cvik špatně nebo že jste slabý.

Protože už i za dva měsíce se dá vybudovat nějaké síla, jelikož síla na začátku je prakticky to jediné, co poleze instantně nahoru. Svaly mohou trvat několik let někdy i deset a více, aby daný cvičenec viděl fakt hezký proges ( nechci vám tu kecat a slibovat svaly za měsíc ), ale síla může jít i v rámci týdne o x kilogramů nahoru.


4. "Neví jak používat vybavení"

Pokud jdete do veřejného fitness, tak to asi nebude takový problém, protože je to většinou dělané " pro všechny " =. většina takových center bude mít ke všemu vysvětlivky nebo bude převážně osazena stroji.

Kdežto když přijdete do více specifického fitka, tak to bude asi trochu komplikovanější.

Například v takovém trojbojařském fitku budou převážně jen klece speciální klece ( combo rack ) speciální osy a stroje, které jste ještě pravděpodobně neviděli.

Bohužel v takovém fitku má každá věc svůj účel, ale většinou jsou rychlé na pochopení, takže vám to v pohodě kdokoliv vysvětlí.

Rozhodně není, čeho se bát a většinu strojů si člověk osvojí bez většího vysvětlování. Stroje prakticky nejde ani moc cvičit jinak, než - li je na nich předurčeno, jelikož májí svojí danou dráhu pohybu, a tak není co zkazit.

A když prostě nevíte, tak se zeptejte většina lidí vám rádo poradí.


Určitě by se našlo mnoho dalších důvodů, proč se lidi bojí nebo nechtějí chodit do fitness center, jen toto je menší výřez těch hlavních. Ale ať už je jakýkoliv ten důvod, tak se na něj vykašlete a prostě jdete. Začnete třeba v soukromém fitness a pak klidně zkuste to veřejné a uvidíte samy co vám bude vyhovat. Rozhodně se nemusíte ničeho bát, ve fitness je každý vítán.


57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page