top of page

3 CVIKY NA ZÁDA SE ZÁKLADNÍM VYBAVENÍM, KTERÉ MOHOU NAHRADIT I DRAHÉ STOJE

Aktualizováno: 31. 3. 2022Jelikož né každý chce navštěvovat komerční fitness centra (veřejné) a nemá tak možnost mít stejné vybavení jako mají oni, tak tu pro vás máme sérii videí a článku, ve kterých vám ukážeme cviky se základním vybavením, které dokážou nahradit drahé stroje z komerčních posiloven.


Většina cviků bude co se týká vybavení dosti minimalistická a vystačí vám převážně jen osa, kotouče, jednoručky a vlastní tělo.


Cvik č. 1 - Landmine přítahy


Landmine přítahy v provedení jaké je na přiloženém videu, jsou skvělým cvikem na zacílen vrchní části zad, zadní deltů a rotátorů.

Pokud by vám šlo více o procvičení spodní části zad, tak stačí dát lotky blíže k tělu, ale to by dle mého názoru byla u tohoto cviku škoda a ztratil by tak svojí "funkční" část, kterou je právě posílení i rotátorů a ramen.

K tomuto cviku budete potřebovat jen velkou osou nebo nějakou tyč, na kterou dokážete naložit váhu a druhým koncem někam zapíchnete.

To je prakticky veškeré vybavení, které na tento cvik potřebujete.


Celkově Landmine je skvělým pomocníkem pro domácí podmínky, jelikož s tak málo vybavením, můžete odtrénovat celé tělo a když do toho zapojíte například supersérie, tak věřte tomu, že to bude pekelný trénink.

Cvik č. 2 - Přítahy v předklonu s jednoručkou, akorát trochu lepší


Klasické přítahy s jednoručkou už zná snad každý a i ty jsou skvělým pomocníkem při tvorbě zádových svalů, ale co teprve když do pohybu přidáte expander.

Přítahy dostanou nový "feeling" a díky přidanému odporu z expanderu, naučí člověka daný pohyb provádět s perfektní technikou.

Díky tomut nemusíte zase vlastnit nějak extra těžké jednoručky a každý týden přidávat na váze jednoruček, jelikož progresivní přetížení se dá dělat i jinak a nejde využívat pořád jedna metoda do nekonečna.

Přidávání jen váhy každý týden by mohlo vést ke zranění nebo přetížení šlach a kloubů.

Díky této vychytávce nepřijdete tak o svalový stimul, ale zachováte "dlouhověkost" daného pohybu.


„V určitém věku už nejde jen o zvedání těžkých vah pořád dokola, ale o to hýbat se, vypadat dobře a dělat to i v 80 letech

Cvik č. 3 - Inverted Row


Cvik s vlastním tělem, který skvěle zacílí vršek zad, je to takový obrácený bench press a to doslova.

Díky tomuto cviku můžete mít průpravu jak na shyb, tak na bench a navíc vám to vybuduje vrchní část zad.

Progresovat se na tomto cviku dá od základu, kdy máte pokrčené nohy a zvedáte tak jen poloviční váhu těla až po natažené nohy a s přidanou váhou na vašem těle (kotouč, batoh..).

Rozhodně je to skvělý cvik i pro zdravé ramena, stejně tak jako landmine přítahy, díky tomu, že se lopatky mohou hýbat volně a nejsou ve fixované pozici.
Závěr


Tyto tři cviky můžete klidně vyzkoušet v dalším vašem tréninku a podělit se s náma o vaše pocity v komentářích zde na našem blogu nebo na Youtube videu.

Jak vidíte i s málem se dá dělat hodně, jen to chce zapojit v tréninku i trochu fantazie a kreativity.

Nebojte se toho, že byste se neobešli bez strojů a velkých posiloven. Pro dostatečný progres vám bude stačit i váš pokoj a trochu vybavení.


Pokud se vám to líbilo, tak zanechte like, koukněte na naše SLUŽBY - jelikož rádi vám pomůžeme, když si nebudete vědět rady :)
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page