top of page

Fitness a alkohol

Když začnete cvičit, znamená to pro vás absolutní konec s alkoholem? Ne, neznamená. Pořád je teda ale brát to s mírou. Ne teda s Mírou jo. Nebo s nim taky, ale prostě to nepřehánět. ⁣⁣ ⁣⁣ Jednou za čas alkohol žádnou extra neplechu neudělá, a je škoda se kvůli tomu např. vyhýbat nějakému sociálnímu žití. ⁣⁣ ⁣⁣ Ofc, i alkohol má kalorie. Jsou to teda “prázdný” kalorie; ale i s nima je potřeba teda počítat. A pokud jedete IIFYM, dá se jednodušše započítat do denního příjmu. ⁣⁣Takže vašemu progresu to vůbec neuškodí, teda za předpokladu, že si nedáte najednou celý sud piva nebo několik flašek vodky, i když i takové experty znám a nemají problém budovat svaly nebo hubnout. ⁣⁣ A aby se neřeklo, dám vám tu nějaký tipy na lowcal drinky (všechno cca do 200kcal) ⁣⁣ ⁣⁣ 𝟏) Gin&Tonic ⁣⁣ 𝟐) Skinny Bitch⁣⁣ 𝟑) Sklenička Prosecca⁣⁣ 𝟒) Sklenička bílého vína⁣⁣ 𝟓) Aperol Spritz⁣⁣A teď se tedy koukneme na to, jaké negativní dopady má alkohol, když se to s ním přehání (první polovina článku se asi četla, pro ty kdo holdují alkoholu, lépe 😃)


1) Velké množství alkoholu může snížit TESTOSTERON


⁣⁣Testosteron je jeden z hlavních hormonů pro tvorbu svalů a kdežto jeden drink vám neudělá nic, tak už 3 a více drinků můžou snížit testosteron až o 25%.

Například takové pivo navíc obsahuje fytoestrogeny, které mohou zvýšit estrogen a snížit testosteron u mužů. U žen je to naopak a zde nadměrná konzumace alkoholu může zvýšit testosteron až do takové míry, že ztratí charakteristiky ženského pohlaví.

Snížení testosteronu naštěstí netrvá napořád, ale je po dobu rekonvalescence z přemíry alkoholu, ale i tak vám to může váš progres zpomalit, pokud to s alkoholem přeháníte často.


2) Dojde k dehydrataci organismu


gif

Zvýšená konzumace alkoholu vede k dehydrataci. Může to tedy vyústit v to, že nemůžete trénovat natolik tvrdě jak byste mohli.


Naše svaly jsou cca 75% voda a rozdíl mezi dostatkem vody nebo nedostatkem je ten, že při nedostatku jsme v katabolickém stavu namísto anabolickém.


Při odvodňování organismu neodchází z těla jen voda, ale i elektrolyty a minerály, které jsou důležité pro výkon - nedojde ke správné kontrakci a zapojení svalů (Tip. přidejte do vody himalájskou sůl, tím můžete pomoci rychlejšímu doplnění minerálů a zavodnění organismu)


3) Alkohol zabraňuje vstřebávání vitamínů a minerálů


gif

Nadmíra alkoholu zabraňuje vstřebávání vitamínů a minerálů, což přímo ovlivňuje naše zdraví.


Ovlivní například vstřebaní vitamínu C, který pomáhá zlepšovat imunitu. Nebo vitamínu D, který zase ovlivňuje tvorbu testosteronu a optimální rovnováhu hormonů.


Takže příště když půjdete pít, tak si v klidu dejte nějaký ten drink, ale nepřehánějte to, jak bylo řečeno na začátku článku všeho s mírou.

89 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page