top of page

Fitness = fake

Možná trochu kontroverzní název, ale to je prakticky účel. Na sepsání tohoto článku jsem se chystal už déle, ale až poslední týden a konverzace s klientem mi dodala motivaci na sepsání.

Možná to bude trochu hejt na "bikiny" nebo možná ne...


Trochu backstory -cvičíme s klientem core pomocí cviku russian twist a on se náhle pozastaví nad trénováním ženského pohlaví, které trénuje chlapa.

Nějak mu to nedávalo smysl, přeci když si člověk vybírá trenéra, tak by nejspíš chtěl na konci cesty vypadat podobně jako onen trenér. A tak tak proběhla debata prakticky o "marketingu".


A touto oklikou jsem se prakticky chtěl dostat k tomu FAKE.


Fitness ve své podstatě je krásná věc, dneska tedy dosti zmutovaná, ale v první myšlence šlo o komplexní rozvoj těla i mysli. V dnešní době je to spíš o prdeli, kozách a 130kg "svalů".

Takže si ještě trochu odskočíme a více rozebereme FITNESS - v ideálním stavu je fitness o tom naučit člověka se hýbat. A to nemyslím jen v pár pohybových vzorcích, ale komplexněji = prakticky pomalu jako atleti. Nemá to být jen hubnutí a nabírání svalů. Ale taky změna myšlení a pohyb i mimo posilovnu - kolo, běh, chůze. Prostě rozvíjet tělo a mysl KOMPLEXNĚ.


Tak a v čem teda tkvý ten fake?

Legíny co z ploché prdele udělají top zadek, umělá prsa za 80 tisíc korun, sto kilo ve svalech za jeden rok nebo oblíbené transformace ideálně za týden a při tom jde jen o dobré pózování.

Instagram nebo facebook udělal z fitness přehlídku fake věcí, na které ale "zákazníci" slyší. Je to jednoduché, jelikož mají vidinu toho, že jednou budou vypadat úplně stejně. Chyba to nikdo nikdy nebude, jelikož každý máme jinou genetiku a každý jiné finanční prostředky na to jak si vylepšit své tělo.

Ale horší je to, že počet sledujících prakticky dnes určuje "odbornost" a pak se většinou lidé spálí. Tahle "odbornost" většinou totiž neví nic a jen se umí dobře fotit nebo se přes drastickou dietu povedlo něco shodit.

Ale proto si radši dejte vždycky na čas než si vyhlídnete váš vzor, ke kterému chcete vzhlížet, ale nehodnoťte dle lajků a sledujících.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page